Biography

Klára Vytisková platí za jednu z nejvýraznějších a nejrespektovanějších ženských osobností na české hudební scéně. Zpěvačka a skladatelka zaujme nezaměnitelným stylem, hlasovým projevem i podmanivým charismatem. Ať už jde o hudbu, kde je její doménou inteligentní pop, módu či lifestyle, Klára je prostě osobnost. Dokazuje to jak na svých koncertech, performance, tak i jako moderátorka.

Klára, která vystudovala jazzový zpěv a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka, na sebe poprvé výrazně upozornila v kapele Toxique, s níž má na kontě tři řadová alba a Cenu Anděl za Objev roku 2008. Od roku 2013 se úspěšně etabluje coby sólová interpretka a širší veřejnost ji může znát také jako porotkyni 4. řady soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Na svém kontě má sólový debut Home vydaný v roce 2015 pod jménem KLARA., z nějž vzešly úspěšné singly Survival, Home či Forever. Album, jehož hlavními tématy byla mateřská láska a rodina, jí zároveň vyneslo Cenu Anděl v Kategorii Zpěvačka roku 2015.

 

Nyní připravuje Vytisková k vydání svou druhou, opět plně autorskou sólovku, jíž uvádí singl Ice. První deska byla hodně rodinná, posazená do vesnického prostředí s novou deskou se Klára tématicky vrací z vesnice zpět do města. Jak říká ”z tepláků zpět do džín”. Vesnice je pro Kláru odjakživa domovem, ale město je místo, kde chodila do školy, poznávala sama sebe, poznávala lidi se kterými chce být, pracovat… Leitmotivem albové novinky Love is Gold, které produkují Viliam Béreš, Marcell, Igor Ochepovsky nebo Jonathan Owusus-Yianomah, je tedy pomyslný dialog se sebou samou za účelem sebepoznání. Nové písně, pro něž je stejně jako pro celkovou Klářinu tvorbu typický rozpoznatelný vokál, svěží zvuk a skvělá produkce, představí Klára se svou kapelou v roce 2020 na sólových koncertech i na festivalových podiích.

 

 

Media & PR / Lukáš Kadeřábek

lukas.kaderabek@supraphon.cz

+420 776  317 179

 

Booking/Martin Havlátko

booking@supraphon.cz

bookingklara@gmail.com

+420 603 189 328